Leden 2017

Stud, ostuda?

26. ledna 2017 v 19:51 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Krásný večer. Vím. Odmlčela jsem na dlouhou dobu, nechci se ospravedlňovat, ale bylo to z toho důvodu že jsem se styděla sama za sebe. Měla jsem teď strašně moc zkoušek a vrátila se mi má snad životní láska, člověk do kterého jsem se zamilovala už jako dítě. Byla jsem z toho všeho tak moc mimo, že jsem se začala živit čokoládou. Ale naprosto doslova. Nejedla jsem nic jiného než čokoládu, doma brečela do polštáře a ve volných chvílích jsem se učila na zkoušky. Ano, má sebekontrola naprosto zmizela a je pro mě neskutečně těžké se zase sebrat a pokračovat v tom, v čem jsem začala. Stále jsem četla vaše příspěvky, jen jsem nebyla schopna jít a napsat vám jak moc jsem zklamala. Jak moc jsem si ublížila. Jsem opovržení hodna lidská bytost - jak by řekla jedna má drahá přítelkyně. Ale dámy, pánové, slibuji, že na sobě začnu pracovat. Teď hned. Že to bude lepší a prvni co jsem teď udělala že jsem šla a všechno čokoládu jsem vyhodila do popelnice.
Myslím že je to snad dobrý noví začátek. A o co jsem za těch pár dní přišla slečny?

Krásné sobotní odpoledne

21. ledna 2017 v 15:35 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Krasne odpoledne děvčata, dneska je opravdu krásný den. Nikdy bych nevěřila, jak moc únavné je chodit po obchodním centru a nakupovat. Tolik kilometrů, kolik jsem dneska naběhala po městě a pak v OC jsem už dlouho nenachodila. Ale nekoupila jsem si nic. Jela jsem s mou drahou přítelkyní 100km, a neutratila jsem ani korunu za oblečení, kosmetiku, nebo bižuterii. Ovšem skrz jídlo bych se měla pokárat. Snědla jsem toho tolik, že mě momentálně převelice bolí bříško. Naprosto cítím, jak moc jsem nafouklá. Opravdu jsem to přehnala. Ovšem. Dala jsem si sushi. Tomu se prostě nedalo odolat, když má drahá si koupila KFC, a já měla sedět a koukat jak jí. Říkám si, že jednou za čas se prostě nic neděje. Večer si ještě zacvičim a bude všechno tak, jak má být. Včera jsem se ani k vám nedostala, vzhledem k tomu, že že čtvrtka na pátek jsem byla na nočním výletě s kamarádem. Vzpomínáte? Stěžovala jsem si, jak mi chybí pohlazení, něčí zájem.. nevím zda to připisovat k náhodě nebo k bohu. Ovšem věřící nejsem, tak tomu budu říkat štěstí! A v pátek jsem jela do školy a vůbec jsem nespala, včera jsem přijela ze školy domů a šla jsem spát a spala skoro až do dnešního rána. Každopádně, i přes to, že jsem nereagovala na vaše úžasné články, neznamená to, že jsem je nečetla. Četla! A proto vám teď hromadně chci říci, že jste opravdové šikulky a že jsem na vás stále moc hrdá! Nezapomínám.
Jen jsem opravdu neměla sílu.

Moje drahé, doufám, že na mě nezanevřete a ze tu stále budeme jedna pro druhou!
Krásný zbytek krásné, pro mnoho z nás snad volné soboty! Děkuju!
S láskou Tash.

Večerní zpověď

19. ledna 2017 v 20:58 | Tashi.Rosse |  Jidlo
Berušky.
Chtěla bych doplnit dnešní jídelníček.
Co se týče mého dnešního pitného režimu, tak se skládal z 0.3 vody, jedné kávy a úžasného sypaného zeleného čaje. Měla jsem tam i jakési bílé kvítko, kterým mi udělala dráha nová brigádnice K. obrovskou radost. Jídlo? Ač se sama divím, je to tak. Jídlo mi přestalo chybět. Utichly chutě na sladké, na slané, na mastné a na cokoli vás napadne.
Takže jak ze to dneska tedy bylo?

Snídaně : nic
Svacina : nic
Oběd : nic
Svačina : nic
Večeře : nic


Každopádně je tu ještě něco, co jsem vám chtěla povykladat.
Sedím ve vlaku a jedu konečně domu. Mám hromadu učení, u kterého nemám tušení, jak zvládnu. Pozoruji zasněženou okolní přírodu (ze které ale ovšem není vůbec nic vidět, protože je tma) a jistým způsobem na mě začínají přicházet deprese. Neberte mě za slovo. Jsou to pouze jisté pocity úzkosti, strachu a touhy, která je už pár let nenaplněná. Možná mě budete mit za blázna. Chybí mi pohlazení, obejmutí, pocit, že někomu na mě konečně záleží. Každý den se vracím domů do prázdného pokoje, kde na mě čeká a vím, ze mě bude až do smrti milovat, mé velmi rozmazlené morče, které začne pískat a prokousávat klec jen když slyší můj hlas. Evidentně se nemůže dočkat, až dostane mrkvičku a pořádně se pomazlime! Ale jak nádherné by bylo když bych se vrátila domů, někdo by mě obejmul a zeptal se mě, jaký jsem měla den - ne ze slušnosti, ale proto, že by to toho dotyčného doopravdy zajímalo.

Hodně úspěchů mé drahé přítelkyně a omlouvám se za má úzkostná slovíčka, ale potřebovala jsem to ze sebe vyventilovat!
Krásnou dobrou noc. -Tash

Krátký dlouhý den!

19. ledna 2017 v 14:08 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Mé milé šikulky!
Ano, i pro mě je nezvykle brzo na to, abych vám psala!
Ovšem dnes, jak už jsem včera zmiňovala, jsem byla ve škole jen na 3 hodiny a teď si dopřávám odměnu bez cukru v podobě mé věčné závislosti kávy. Ano, asi jsem az moc společenský člověk .. (Možná bych se už za to měla i stydět) a nebo, druhá možnost, až moc všem sympatická - mé drahé, toto jsou pouze mé chabé pokusy o vtip. Ale v mé oblíbené kavárničce je nová slečna na brigádě a po dvou hodinách spolu debatujeme jako dlouholeté přítelkyně. Je asi opravdu moc brzo na cokoli z jídelníčku dne. Každopádně i přes to, že tu máme pár minut po druhé hodině odpolední, musím se pochválit, že zatím jsem nesnesla ještě nic. Můj žaludek stále úspěšně zůstává bez jakéhokoli jídla. Ovšem, za co se musím pokárat je počet vykouřenych cigaret.. pokud se nahnu k popelníku a podívám se, jako velký matematik mám celkem problém s počítáním. Už 5 kousků a ještě jsem mela dvě než jsem šla ráno do školy. Fuj Tash, styď se.
Co jsem dnes koukala, tak jste všechny moc odhodlane a šikovné. A upřímně? Bez vás bychom to nezvládala s klidnou hlavou a úsměvem na tváři. Jste všechny, úplně všechny mou obrovskou podporu, které si neskutečně moc vážím, i vy, které jste sem zavítali třeba poprvé, protože je klidně možné, že já jsem na návštěvě na vašich stránkách již byla. Všechny jsme úžasné, musíme se chválit!

A vím o omlouvám se. Tento článek je naprosto o ničem ale zjišťuji, že bez vás nedokážu fungovat tak klidně, jak s vámi!

Děkuji za úplně všechno, co pro mě, ale i pro mé drahé milované děláte a hlavně za to, že tu s námi jste!


A pamatujte, s láskou, úsměvem a podporou - virtuálním přátelstvím jde všechno mnohem lépe! S láskou a přáním nádherného dne, vaše Tashi!

Sluníčkové odpoledne

18. ledna 2017 v 19:25 | Tashi.Rosse |  Jidlo
Krásné odpoledne mé drahé.
Konečně jsem odešla ze školy a trávím den u kávičky v mé oblíbené kavárničce. Přemýšlela jsem, že bych začala počítat a psát i množství cigaret, které denně vykouřím, ovšem mám strach, že bych se zlekla toho čísla, které týdně vyjde. A poté bych se kacela až bych spočítala kolik peněz na cigarety padne.

Dobre. Toto jsem vám začala psát když jsem zabíjela čas před mou chuzkou. Nechce se mi to mazat, i přes to, že už není krásné slunečné odpoledne, ale tmavý studený večer.
Dneska jsem to ve škole tak nějak celkem hezky zvládla, za odměnu jsem si dala kávu (tentokrát jsem odolala i susence Lotus ke kávě) a s chlapcem jsem si dala zelený čajíček s citronem, který mám opravdu moc ráda.
Zítra naštěstí i naneštěstí jedu do školy pouze na 3 hodiny a ještě začínám až v 10:00 - každopádně ve škole se bez jídla obejdou lehčeji, vzhledem k tomu že se stále něco učím a chodím na přednášky a podobně. Navíc zítra jdu na schůzku a kávu s mou drahou přítelkyní, která ráda chodí na jídla. Má 30kg i s posteli a strašně rychlí metabolismus. Holt štěstí no. Tak doufám, že mě nepotahne na oběd a pokud jo. Tak se odměním zeleninovým salátem, abych neměla tak velké výčitky. Dneska jsem si koupila semínka.
Skládá se to ze slunečnice, jader tykve, mandle a kustovnice čínská. Snědla jsem asi 15seminek. A vypila? Asi 0.3l vody, 2x káva, a jeden zelený čaj s vymačkaným citrónem. A jídlo?

Snídaně : nic
Svačina : nic
Oběd : nic
Svačina : 15 semínek
Večeře : nic

Mam pocit, že dnes to byl úspěšný den! Jaký den jste měli vy? Dnes bylo opravdu krásně. Umět lyžovat, klidně bych vyrazila někam na nějaký svah!
Doufam, že vám je také tak dobře jako mně!
S láskou mé milé, vaše Tash

Má troufalá žádost

17. ledna 2017 v 22:20 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Mé milé dívky, slečny, dámy, (pánové, muži?)
Mám jeden obrovský problém. Čeho se týká?
CVIČENÍ.
Moje obrovská noční můra. Proč? Je to jednoduché, v létě vítězí brusle a nebo kolo, na zahradě skáču přes švihadlo, občas ráno se sestrou máme nějaké marné pokusy o jógu (dvě blbky co se snaží si protáhnout tělo. Pohled to je evidentně velmi vtipný)
Každopádně. Teď v zimě? Na kolo nemůžu .. na brusle už tuplem ne, jógou si na trávě take ráno tělo neprotáhnu. Psa abych s ním chodila na procházky nemám (a abych šla sama, na to je mi věčně moc zima. Nojo. My chudokrevni máme holt stále nějaké výmluvy)
Na to abych šla do posilovny nemám koule. A doma na nějaké extra hopsání nemám čas ale hlavně ani prostor. Každopádně dobře. Prostor a čas by se udělal, to zase není tak veliký problém. Ale moje drahé, jak se mám dokopat k pohybu. Mám k němu odpor a bojím se ho jak čert kříže. Proto vás žádám o malou inspiraci, radu, pomoc..
Co cvičitel doma vy, jak kdy jak dlouho.. a podobně srandy co se toho týká.
Budu vám vděčná za každou zpětnou vazbu a každou připomínku. Většina z vás se asi odebírá právě k spánku. Takže vám přeji krásnou dobrou noc a já se jdu vrhnout na učení.
Myslete na mě!


Gn 💜 Vaše Tash

Nemoc?

17. ledna 2017 v 17:30 | Tashi.Rosse |  Jidlo
Nevím čím to je, možná tím že jsem včera navštívila mou drahou kamarádku, která je nemocná. Ale dnes mi je úplně špatně. Motá se mi hlava. Mám zimnice a celkově jsem nějaká zelená. Takhle špatně mi už opravdu dlouho nebylo. Nějaké rady co aby mi bylo lépe?
Šla jsem navštívit mého kamaráda do jeho kavárny a mám chuť lehnout si tu na gauč a spát. Přemýšlím že i na nádraží si zavolám taxi, i přes to, že je to 25min cesty. Co se týče mého dnešního jídla, tak jsem vypila 0.5litru vody, jednu kávu a jeden svařený džus (kvalitní bez cukru)
Jídlo?
Snídaně : nic
Svačina : nic
Oběd : nic
Svačina : sušenka Lotus ke kávě
Večeře zatím nic

Každopádně asi ve dvě ráno jsem se probudila a snědla půlku jablka, protože jsem cítila že moje tělo touží po ovoci.
Takže zatím myslím úspěšný den až na to jak moc mi je špatně. Možná je to i že stresu který mám ze školy. Je to teď velmi hektické a nepříjemné všechno.
Tak mi držte palečky. Ať už s jídlem nebo se školou nebo s čímkoli.
S láskou, přáním krásného dne i celého života -Tash

Den blbec

16. ledna 2017 v 8:49 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Ten den ale špatně začíná hned od božího rána..
Dnes jsem zaspala. Ale ne tak, že bych vstala o chvilku dýl. Probudila jsem se hodinu po tom co mi vlak jel. A 10 minut předtím, než mi jel autobus k lékařce. Ale aby toho nebylo málo. Když jsem ráno rychle běžela na zachod, nevim co mě to napadlo. Ale šla jsem s telefonem v ruce. Odložila jsem telefon na umyvadlo, jenže začal klouzat a v mé snaze chytit ho, jsem! Ho vzala nešikovně a spadl přímo do záchoda. Byl plný, ale úplně naprosto plný vody, tak doufám. Že ho rozchodim a bude fungovat. Vyběhla jsem na autobus, bez podprsenky, jen v tilku a bundě. Ještě že jsem se nemusela nikde svlékat.
Když už jsem bylq ve městě, udělala jsem si radost a pořídila si nové sluneční brýle. Ano. Teď v zimě. Jenže já je nosim pomalu více v zimě, než v létě. Navíc když je okolo všude kupa sněhu a mě to strašně bolí do očí.
Když už jsem byla ve městě, stavila jsem se koupit jeden grep a dva citrony. Takže hned jak přijedu domů, udělám si pití a 5denni maraton začíná.
Ve středu mám asi rande, schůzku. Nebo prostě jdu jen ven. Říkejte si tomu každý jak chcete.. mám strach, že se mu nebudu líbit, protože jsem moc tlustá. Ale uvidíme.
S láskou Tash.

Káva, voda a citrusy.

15. ledna 2017 v 19:53 | Tashi.Rosse |  Myšlenky

Neděle. Krásná nádherná neděle.

No, dnešní líný den byl opravdu velice líný.
Plný papíru, seriálů, a hlavně učení.
Nikdy bych nevěřila že škola mi sebere
veškerou energii kterou mám.
Nedělám snad už nic jiného, než že se valím v posteli a učím se.
Přemýšlím o tom, co mě v příštím týdnu čeká.
Kupa kávy kupa vody a citrusy.
Nebudu se cpat mandarinkama ani tak podobně.
Jen prostě si citron nebo grep vymačkáme do vody,
abych měla pocit, že to každý den jinak chutná.
Takže. Dám vám průběžně vědět jak mi má tekutá dieta jde.
A v pátek vám dám vědět, jestli jsme něco zhubla a jak se mi dařilo.
Zda to bylo obtížné,
nebo se na kávě a vodě s citrónem dá v pohodě vydržet několik dní.
Uvidíme zda budu unavená, nebo zda budu mít absťák po něčem..
zatím jsem každy druhý den aspoň něco málo snědla.
Jednou to bylo jablko.
Jednou bohužel celá výseč pizzy.
Ale alespoň jsem do sebe nějaké jídlo dostala.
Držte mi palce!

Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Hubnutí a přátelství?!

14. ledna 2017 v 8:34 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Dnes ráno. Vlastně přímo teď jsem přišla na velmi smutnou věc. Pokud chci hubnout, pokud chci nejíst, pokud chci být taková, jaká chci být, Od pondělí chci najet na mou kávovou dietu. Chci mít piercing v pupíku, jenže to nejde dokud budu mít bříško takové, jaké ho mám. Jenže nikdy, nikdy v životě toho nedocílím, dokud budu mít kamarádky. Včera kamarádka s výsečí pizzy, dneska ráno jsem se probudila u mých drahých kamarádek a snídaně obrovská. Když řeknu že nebudu, jedna z nich na mě začne stylem "Tash, žer" ! Jo, jim se to povídá, když má každá z nich 10kg i s posteli ..
Hubnutí a kamarádky nejdou do kupy. Nemůžu jim to říct. A jen se s nimi hádám. Stále oponuji slovy "Nemam hlad. Není mi úplně dobře, omlouvám se, nebudu. Tohle mi nechutná, promiň"
Jenže tyhle v,kluby nebudou platit na vždy. Známe se 20 let. Ony dobře vědí, co celý život jim a co nemám ráda .. a když mi donesou mé oblíbené jídlo a já ho nejím, je to divné.

JAK SI SPLNIT SVE SNY, ALE NEZTRATIT PŘÁTELE?


Pátek 13.1.2017

13. ledna 2017 v 16:45 | Tashi.Rosse |  Jidlo
Pátek třináctého.
Den blbec jak se říká. Ale mně začal ráno velmi příjemně. S mírnou kocovinou jsem se probudila a vstala z postele. Šla jsem si vyčistit zuby, umýt se a s drahou přítelkyní jsme vyrazily na snídani do nedaleké "snídaňovny". Ona si koupila šťávu z ovoce a krabičku z ovocem. Já jsem si k snídani dala pouze kafe. Ano, dřív a za jiných okolností bych si koupila nějaký toust, nebo mrkvový dort.
Každopádně jsme vyrazily s pitim v ruce na univerzitu. Ještě před vchodem jsme si zapálily cigaretu, vyhodily "hrníčky" od kafe a vyrazily dovnitř. K takové dá se říct svačině jsem si dala jednu kuličku hroznového vína z jejiho kelímku s ovocem. (Nechtěla jsem si dát, ale zapomněla jsem si vodu a potřebovala jsem něco svěžího, co mě zbaví suchá v ústech) .. po tom, co jsme vyšly z univerzity jsem si dala opět pár dalších cigaret a vyrazily jsme se projít po obchodech. Okolo oběda jsme se stavily na další kávu, a vydaly jsme se na vlak. Když jsme dojely domu, zjistila jsem že nemám klíče a tak mě vzala k sobě než přijede někdo kdo mi odemkne. Donesla každé z nás jednu výseč sýrové pizzy. Asi 10minut jsem na ní koukala s pocitem, že ji jíst nechci, bylo mi zle při představě že ji musím sníst. Madraha přítelkyně na mě ale doléhala že jsme celý den nic nejedly a že ji koupila kvůli nám a tak jsem si ulopla malý kousek, pak další a další. Výčitky mám ještě teď, že jsem jí snědla.
Nevím jak nejíst před osobou, se kterou jsme dříve byly schopné v 11h večer splývat sladkosti za 500kc ..

Pozitivní ovšem je, že kg jdou dolů. Není to rychlosti blesku. Ale jde to!

Jíst málo, znamená šetřit peníze. Z ušetřených peněz si můžeš koupit nové oblečení na tvou novou dokonale štíhlou postavu.

Takže dnešní jídlo?
Snídaně : káva
Svačina : jedna kulička hroznového vína
Oběd : káva
Svačina : výseč pizzy (nedobrovolně)
Večeře : nic

Pití : 2x káva, jeden hrnek čisté vody


Já a alkohol.

11. ledna 2017 v 10:43 | Tashi.Rosse |  Myšlenky
Rum? Yaya.
Nikdy předtím jsem alkoholu neholdovolala. Dokonce jsem nemohla rum ani cítit. Najednou ale možná při nedostatku živin, které najednou tělo nepřijímá si žádá a kupu cukru. Vím že to není úplně tom. Ale zase nepiju alkohol každý den, ale pouze jen o víkendech. Každopádně jsem místo jídla začala mnohem více kouřit cigarety.
Je jedno jak momentálně svoje tělo ničím. Zatím se nedostavuje únava a nějaké jiné stavy úzkosti nebo něco podobného. K snídani cigareta. K obědu cigareta, k večeři také.

Pozitivní na tom je že kg jdou dolů a už jen třeba na pohled je vidět, že moje bříško už není takové. Jako bylo před pár dny. Občas mi v bříšku kručí a není mi úplně top od žaludku. Ale důležité je, že je to vidět.

"Nevzdávej se toho, co chceš nejvíce jen proto, co chceš právě teď!"
Tohle si říkám každý den, každou chvíli..
Pokud chceš vidět jídlo, podívej se na svá stehna!


Týdenní maraton

10. ledna 2017 v 14:20 | Tashi.Rosse |  Jidlo
Pr dní už jim spíš tak, že nejím. Jenže vždycky sním něco špatného a pak procházení na scénu ty odporné výčitky svědomí. Takže jsem se rozhodla že se pokusím týden opravdu nejíst a být hlavně jen o vodě a kávě. Kávu piji s mlékem a babička vždycky říkala, že mléko není pití, ale jídlo.
Tento týden ještě ne. Začnu od patka. Proč? Čeká mě maturitní ples mé drahé přítelkyně a myslím že rum a cola tam odehrají velkou roli.

Sobota 7.ledna

7. ledna 2017 v 13:07 | Tash. |  Jidlo
Dobre rano. Ano, vim je neco malo po jedne hodine odpoledni Ale ja mam teprve rano. Ted jsem se probudila u kamarada.
Vcera jsem mela svuj maturitni ples. Mam pocit, ze jsme musely vytancovat strasne moc.
Vcera jodlo
Nic nic nic a nic. ALE.
Vzhledem k maturaku padlo hodne moc alkoholu sladkeho piti -rum + kola, vodka + dzus. A podobne.

Je mi dobre. Je to az prekvapive jak moc dobre mi je. Jen potrebuji vice spanku.


Středa 4.1.2017

4. ledna 2017 v 22:14 | Tashi.Rosse |  Jidlo
Dobrý večer slečny.
Dnes tu mám svůj jídelníček.

Snídaně: nic
Svacina: nic
Oběd: jablko
Svacina :nic
Večeře: nic

Tekutiny: 1,5l vody

Čekala jsem větší problém. Miluju sladké. Miluju želé. Miluju nanuky. První den je první den. Vím ze to pro mě bude ještě moc těžké. Ale zvládnu to..."Rozdíl mezi chci a potřebuji je sebekontrola."

Přeji vám krásný večer moji zlatí.

Co, Proč, Jak?

4. ledna 2017 v 0:30 | Tashi Rosse
Dlouho jsem přemýšlela, zda tohle je vlká hloupost, nebo zda na tom něco opravdu je. nepodporuji anorexii jako takovou. Jen jsem vyzkoušela zdravý životní styl, cvičení, kupa zdravého jídla, ale nepomohlo to. Jen jsem akorát ještě přibrala. Za poslední půl roku, jsem přibrala kg. Naprosto šílené a odporné. Takže co teď? Nejíst, nejíst, nejíst.

Motto?

"HLAD BOLÍ, ALE HLADOVĚNÍ FUNGUJE"