Staromódní kouzlo nic nedělání

30. května 2017 v 10:40 | Tashi Rosse |  Myšlenky

Tik, Tak, ..

Osobní vyjádření:
Moje milé drahé. pomalu čtvrt roku se překulilo, ani nevím jak. Zdraví, psychika, ... plna věcí které potkávají v negativním smyslu každého z nás. To bylo jedním z důvodů proč jsem se odmlčela a neměla sílu, čas, ale bohužel ani náladu sednout a vypisovat pocity Vám, vypisovat pokroky, novinky, a dělit se s Vámi o každodenní momenty.
Ovšem, jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Posunulo mě to dál, změnilo názor na miliony věcí a hlavně mi to velmi otevřelo oči. Proto princezny, drahé slečny, dámy, - jsem ráda, že jsem tu opět s vámi ♥Včera mi přišla pošta. Nějak jsem si toho nevšímala a všechny složenky, dopisy, zásilky, všechno jsem to nechala ležet na stole a prostě to ignorovala. Dnes ráné mě probudily sluneční paprsky pronikající ohnem přímo k mé posteli. Vykopala jsem se, šla do sprchy. - Je to jedním z mých každodenních rituálů, kdy mám pocit, že ze sebe smyju všechny špatné sny, noční můry, a čistá začnu krásný nový den. Oblékla jsem si spodní prádlo, tílko do kterého bych se vlezla alespoň třikrát a vyzazila do kuchyně uvařit si kávu. Voda bublala a mně se honily hlavou myšlenky, .. "co s dnešním dnem?" .. sbalila jsem si cigarety, kávu a kulila jsem se na zahradu, na lavičku, a po cestě jsem opět zahlédla tu kupu pošty. Nevím proč, ale čapla jsem po tom, co bylo uplně navrchu. Dokulila jsem se na lavičku, usrkla kávy a zapálila cigaretu. Nějakým záhadným způsobem jsem dnes s sebou netáhla ani mobil, tablet, ani nic, přes co bych dokázala komunikovat s virtuálním světem. A tak jsem tam seděla, slunce mě pálilo na těle a já si užívala toho nádherného nic nedělání. I když, ne tak docela. Už jsem měla zase hzlavu plnou myšlenek o tom, že mám plný koš na prádlo a musím vyprat jak bílé, tak černé, ale i barevné. rohožky, prostě kupa domácí práce, která na mě čeká. - To mi připomíná.. jdu pověsit to prádlo a dát prát další.

Chytla jsem do ruky igelitový obal a otevřela ho. Reklamní časopis. Ano, nevím, opravdu nemám nejmenší tušení, co jsem čekala, že najdu. Otevřela ho a listovala, v podstatě četla nadpisy a prohlížela si obrázky. Ovšem, najednou jsem se zarazila u jednoho článku a začetla se. Byl o čase, o relaxaci a o generaci Y. Jak je na jednu krásné že dvacátníci v této době se řídí tím svým "Žijeme jen jednou" .. Ovšem, zabýval se i problematikou, která si myslím, že v téhle době není prána mladými lidmi jako problematika. O čem to mluvím?

Všichni se zamysleme, sami nad sebou. Položme si otázku, kdy jsme opravdu relaxovali. Kdy jsme si dali "virtuální detox" a kdy jsme vypli nejen tělo, ale i mozek. Odpočívali? Mám pocit, že odpočívat a nic nedělat není v dnešní době tak uplně "in" .. Ale i jako sportovci po sportovní zatěži musí relaxovat a uvolnit tělo, tak i normální člověk by měl přece svému tělu, nervovému systému a vlastně všem systémům a orgánů, i svalům ulevit. Je krásné nědo dělat, poznávat růzlé lidi,m kulturu, ale i celý svět. Je úžasné studovat, učit se jazyky, pracovat i vytvářet karieru. Ale jak dlouho je naše tělo schopné pracovat bez pořádného relaxu? Na jednu stranu jsem si myslela, jak ráno, když sedím na lavičce, popíjím kávu tak vlastně odpočívám a relaxuju. Ovšem, není to tak uplně pravda. Já stále přemýšlela nad tím, co mě dnešní den čeká, nad starostmi a povinnostmi. No nebylo by nádherné naučit se jednou za čas nic nedělat? Já to asi neumím. Neumím 100% vypnout a nechat odpočívat každný malinký kousek mého těla.

Jak vlastně správně odpočívat? Meditací, procházkou, spánkem? ..
Jak odpočíváte právě vy?


S Láskou Tash♥
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 30. května 2017 v 12:51 | Reagovat

Myslím, že odpočinek je stejně individuální jako lidské záliby. Pro mě byl odpočinkem koníček, tomu už se věnovat ale nemohu takže se snažím odpočívat spánkem a na nic moc nemyslet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama